MİMARIN GÖZÜNDEN

Finlandiyalı Mimar Susanna Kottila, 25 yıldır Türkiye’de birçok prestijli projede; 5 yıldızlı otellerde, hastanelerde ve özel yapılarda yer almıştır. Kalite anlayışına getirdiği farklı bakış açısı ile yatırımcıların ne istediğini projelerine çok iyi yansıtmış ve başarılı olmuştur. Susanna Kottila ve ekibi, pratikliği ve üretkenliği yaptıkları işlere en iyi şekilde yansıtmaktadır.

“High Hill projesinde, estetiğe ve kullanışlılığa büyük önem verildi. Bizler de dinamik ve tecrübeli ekibimizle birlikte yaptığımız tasarımlarla projenin farkını ortaya koyduk. Mimaride ve iç tasarımda denge, harmoni ve doğru orantı çok önemli bir rol oynar. Bu kadar karışık bir dünyada yaşanabilir, barış ve huzur dolu, insanların kendilerini çok rahat hissedebilecekleri alanlar oluşturmaya çalışıyoruz. Doğru renk seçimi, çalışılan alana uygun, basit ama fonksiyonel dizayn öğeleri ile de bunu mümkün hale getirmekten büyük keyif alıyoruz.”

Susanna Kottila
Proje Koordinatörü
Faras Grubu

2008 yılında kurulan YTD Mimarlık Türkiye’de ve dünyanın çeşitli ülkelerinde farklı projeler gerçekleştiren deneyimli bir yapı oluşturmuştur. YTD kuruluşundan itibaren teknik deneyim ve insan kaynakları açısından her zaman başarılı olma prensibi doğrultusunda sektörde müşavirlik ve projelendirme alanlarında hizmet vermektedir.

‘’High Hill, tüm detaylarıyla modern yaşamın ihtiyaçlarını karşılayabilecek, fonksiyonel anlayışa sahip bir düşünceyle tasarlandı. Ankara’nın güneyinde, muhteşem manzara ve büyük bir yeşil alan ile bölgeye değer katacak olan bir projedir.

Kulelerin çevresi ile olan ilişkilerinde uyumlu, birbirlerinin ışığını ve manzarasını kesmeyecek bir yapılanma tercih ettik. High Hill projesini tasarlarken doğa ile yaşam alanlarını, kullanıcı fonksiyonlarını da dikkate alarak birleştirmek istedik. Projede her ayrıntı insan hayatına yeni bir keyif katar.”

Günay Demir
İnşaat Mühendisi
Abdullah Çapkın
Mimar
www.ytdproje.com

Ela Cihan İç Mimarlık, 2010 yılından itibaren danışanlarına işlevsel, yapısal ve estetik ölçülere göre en uygun tasarımı sunmak için özgün çözümler üretir. Ela Cihan, her bir projesinde ergonomi, konfor, kalite, süre ve maliyet gibi esasları da göz önünde bulundurarak kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılamayı ilke edinmiştir. Gerçekleştirdiği projelerde mekânların huzurlu, sade ve dinlendirici olmasını da ön planda tutmaktadır.

“High Hill projesi; alanın teknik ve fiziksel şartları göz önünde bulundurularak, estetik ve yenilikçi çözümler ile tamamlandı. Zirvedeki yerini, profesyonel ve ince iç mimari dokunuşları ile aldı.”

Ela CİHAN
İç Mimar
www.elacihan.com